Policyjny radiowóz zderzył się z oplem w Stargardzie. Policjant ukarany mandatem
30 marca 2026
0
Komentarze
1.32K wyświetleń
Redakcja
About Author
Wioletta Mordasiewicz
Dziś, 30 marca, na skrzyżowaniu ulic Towarowej i Pierwszej Brygady w Stargardzie doszło do kolizji z udziałem policyjnego radiowozu i opla astry. W mieście były korki, a w okolicy krzyżówki – duże utrudnienia w ruchu.
O zdarzeniu poinformował nas pan Tomasz.
-Osobówka zderzyła się z radiowozem na skrzyżowaniu ulic Towarowej i Pierwszej Brygady, są utrudnienia – informował zaraz po zdarzeniu internauta.– Na miejscu są karetka i straż pożarna.
Jak informuje mł. bryg. Paweł Różański z KP PSP w Stargardzie, na skrzyżowaniu zderzyły się opel astra i nowy radiowóz policyjny. Najprawdopodobniej w radiowozie jest zakleszczona policjantka.
– Działają tam nasze dwa zastępy – mówi rzecznik stargardzkich strażaków. – Zgłoszenie o zdarzeniu otrzymaliśmy o godz. 9.23.
Według ustaleń, sprawcą kolizji był policjant, który kierował oznakowanym radiowozem Renault Trafic.
– Radiowóz poruszał się jako pojazd uprzywilejowany, ale policjant, który nim kierował wyjeżdżając z ul. Towarowej nie ustąpił pierwszeństwa kierowcy opla i doszło do zderzenia – informuje asp. Wojciech Jedrych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Został ukarany mandatem. W zdarzeniu nikt nie doznał obrażeń powyżej dni siedmiu, więc zakwalifikowano je jako kolizję.
Do szpitala na obserwację trafiła policjantka, która była pasażerką.
Fot. Fotografia Ratownicza Stargard
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
Stargardzka policja zatrzymała mieszkańca Stargardu. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków, trafił na trzy miesiące za kratki. – Policjanci nieustannie zwalczają