Uszkodzone urządzenia sterujące na przejeździe kolejowym w Lisowie
4 marca 2025
0
Komentarze
13.42K wyświetleń
Redakcja
About Author
Wioletta Mordasiewicz
1 marca ok. godziny 23:30 kierowca wjechał w urządzenia sterowania ruchem na przejeździe kolejowo-drogowym na skrzyżowaniu linii kolejowej nr 202 (Gdańsk – Stargard) oraz drogi krajowej nr 20. W wyniku zdarzenia uszkodzony został sygnalizator oraz napęd rogatkowy wraz z drągiem.
Zdewastowane urządzenia były nowe, zamontowano je w 2023 roku.
– Sprawa wraz z nagraniem z monitoringu zostanie zgłoszona na policję, w celu ubiegania się o pokrycie start przez sprawcę zdarzenia – informuje Bartosz Pietrzykowski, rzecznik PKP PLK w Szczecinie. – Według wstępnych szacunków straty spowodowane uszkodzeniem urządzeń wynoszą minimum 50 tys. zł. Do tego dochodzą straty związane z opóźnieniami pociągów, które są konsekwencją tego zdarzenia.
Przejazd został osygnalizowany znakami STOP oraz opatrzony informacją o uszkodzeniu urządzeń przejazdowych.
Jak poinformowała nas Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie, kierowca opla dostał mandat.
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
Stargardzka policja zatrzymała mieszkańca Stargardu. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków, trafił na trzy miesiące za kratki. – Policjanci nieustannie zwalczają
Nietrzeźwy rowerzysta został wyeliminowany przez funkcjonariusza po służbie. – W czasie wolnym od służby policjant stargardzkiej komendy zauważył kierującego rowerem,