Zdemolowane auto zajmuje miejsce na parkingu przy ul. Barnima. Strażnicy interweniują
30 marca 2026
0
Komentarze
2.27K wyświetleń
Redakcja
About Author
Wioletta Mordasiewicz
Mieszkańcy Stargardu zwracają uwagę na samochód, a raczej na to, co po nim zostało, na parkingu przy ul. Barnima. Pytają czy straż miejska podejmie działanie, by go stamtąd usunąć.
Pojazd marki Nissan Almera, zaparkowany na parkingu przy Barnima wzbudza zainteresowanie przechodniów.
– Jest w środku doszczętnie zdemolowany, a i z zewnątrz nie wygląda najlepiej – mówi internauta, któremu dziękujemy za sygnał i zdjęcia. – Możliwe, że uczestniczył w jakimś wypadku, stąd jego fatalny stan.
Mieszkańcy zastanawiają się, dlaczego od dłuższego czasu wrak nie zmienia miejsca i czy służby podejmą w tej sprawie jakieś działania.
Jak informuje Straż Miejska w Stargardzie, sprawa nie jest nowa. Funkcjonariusze już prowadzą czynności związane z pozostawionym wrakiem.
-Czynności w sprawie tego pojazdu prowadzimy od kilku tygodni – zapewnia Wiesław Dubij, komendant Straży Miejskiej w Stargardzie. – Przygotowujemy się do jego holowania.
Oznacza to, że samochód w najbliższym czasie może zostać usunięty z parkingu i przestanie zajmować miejsce innym. Przypadki długo stojących samochodów na osiedlowych parkingach nie należą w Stargardzie do rzadkości. Jeśli pojazd jest nieużywany, nie posiada ważnych tablic rejestracyjnych lub jego stan wskazuje na porzucenie, służby mogą podjąć decyzję o jego odholowaniu.
Mieszkańcy, którzy zauważają podobne sytuacje, mogą zgłaszać je do Straży Miejskiej. Dzięki temu możliwe jest sprawdzenie czy pojazd nie został porzucony i czy nie zajmuje miejsca parkingowego bezpodstawnie.
Fot. czytelnik.
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀