Na sygnale

Zniszczył elewacje dwóch budynków. Został zatrzymany i usłyszał zarzuty

Redakcja

Redakcja

About Author

Wioletta Mordasiewicz

Dzięki szybkiej reakcji mieszkanki oraz sprawnemu działaniu policjantów udało się zatrzymać mężczyznę podejrzanego o zniszczenie elewacji dwóch budynków poprzez malowanie ich farbą w spreju.

Niedawno na naszym fejsbuku pokazywaliśmy odnowiony blok przy ul. Kazimierza Wielkiego 11 (zdj.  główne). Wandal zniweczył pracę wykonawcy i pieniądze podatników, na jednej ze ścian wymalowując bohomazy.  Miał jednak pecha, bo został zauważony przez mieszkankę.   

Do zatrzymania sprawcy doszło po tym, jak jedna z mieszkanek miasta zauważyła nieznanego jej mężczyznę nanoszącego graffiti na ściany budynku. Kobieta natychmiast powiadomiła służby i przekazała funkcjonariuszom dokładny rysopis sprawcy. Policjanci niezwłocznie udali się we wskazane miejsce.

-Na miejscu zauważyli mężczyznę odpowiadającego opisowi podanemu przez zgłaszającą – informuje asp. Wojciech Jędrych z KPP Stargard. – Chwilę później pojawiła się również kobieta, która potwierdziła, że zatrzymany 45-latek jest odpowiedzialny za zniszczenie mienia. Wskazała także miejsca, które zostały pomalowane farbą.

Mężczyzna przyznał się do popełnionego czynu i został zatrzymany. W komendzie usłyszał dwa zarzuty dotyczące zniszczenia mienia poprzez pomalowanie elewacji dwóch budynków przy ul. K. Wielkiego 11 i 9.  

Policja podkreśla, że zdecydowana postawa świadków oraz szybkie zgłaszanie przypadków łamania prawa mają ogromne znaczenie dla skutecznego działania służb. Dzięki reakcji mieszkanki sprawca nie uniknie odpowiedzialności.

Fot. niżej KPP Stargard, galeria zdjęć internauci, WM  

"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zostaw komentarz

Może Ci się spodobać

Na sygnale

Uszkodzone urządzenia sterujące na przejeździe kolejowym w Lisowie

1 marca ok. godziny 23:30 kierowca wjechał w urządzenia sterowania ruchem na przejeździe kolejowo-drogowym na skrzyżowaniu linii kolejowej nr 202
Na sygnale

Miał znaczną ilość narkotyków

Stargardzka policja zatrzymała mieszkańca Stargardu. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków, trafił na trzy miesiące za kratki. – Policjanci nieustannie zwalczają