Pokłosie drugiej edycji pleneru malarskiego, który odbywał się od 16 do 21 lutego w świetlicy gminnej w Tychowie, mogą teraz oglądać petenci Urzędu Gminy Stargardu. Wystawa prac zawisła w holu.
Efekty kilkudniowej pracy można już było podziwiać podczas wystawy poplenerowej, która odbyła się w lutym po zakończeniu wydarzenia w Tychowie. Kolejna prezentacja była w galerii Stargardzkiego Centrum Kultury. Teraz wystawa zdobi ściany urzędu przy Rynku Staromiejskim. Ekspozycję otworzyła ją Izabela Betler, dyrektor Centrum Kultury w Tychowie (zobacz nagranie niżej).
Głównym tematem prac prezentowanych w UG Stargard są zimowe pejzaże okolic Tychowa, wykonywane w technikach akwareli oraz akrylu.
W plenerze udział wzięli: Anna Bielańska, Danuta Bykowski, Ilona Czerkawska, Jadwiga Czubara, Elżbieta Czubara, Agata Drapała, Anna Elster -Myszka, Mirosława Jarmakowska, Marta Kacpura, Honorata Matyga, Halina Pilarczyk, Małgorzata Pomarańska, Joanna Pszczoła, Bożena Socik, Izabela Strzelczyk-Kosmal, Beata Szarmach, Olga Szendrych, Danuta Szudzichowska, Marzena Trzeciak -Tomczyk, Kornelia Tumanowicz, Julia Wojciechowska oraz Oliwer Juszczak.
Uczestnicy pleneru to miłośnicy malarstwa, którzy nie posiadają wykształcenia plastycznego, lecz rozwijają swoją pasję. Wszyscy podkreślają, że te kilka dni były dla nich czasem pełnym twórczej atmosfery, integracji oraz wymiany doświadczeń. Komisarzem wystaw jest Piotr Kosmal, artysta plastyk z SCK, natomiast funkcję zastępcy pełni Anna Wilk ze stowarzyszenia BRAMA. Pierwsza edycja pleneru w Tychowie miała miejsce jesienią 2025 r. Obie zostały sfinansowane przez gminę Stargard, zorganizowane przy współpracy Stargardzkiego Centrum Kultury i członków Koła Gospodyń Wiejskich w Tychowie.


