Znalazł cudzy portfel i zabrał pieniądze. Policjanci szybko namierzyli sprawcę
1 kwietnia 2026
0
Komentarze
904 wyświetleń
Redakcja
About Author
Wioletta Mordasiewicz
Do zdarzenia doszło podczas zakupów na jednej ze stacji paliw w Stargardzie.
Jeden z klientów zgubił portfel, w którym znajdowały się dokumenty oraz gotówka. Zamiast oddać znalezioną własność, inny mężczyzna postanowił wykorzystać sytuację i przywłaszczył sobie pieniądze.
Poszkodowany szybko zgłosił sprawę policji.
-Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli działania, zabezpieczając nagrania z monitoringu – informuje Wojciech Jędrych, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Dzięki temu, a także bardzo dobrej znajomości środowiska osób wcześniej notowanych, policjanci szybko wytypowali podejrzanego.
Jeszcze tego samego dnia mundurowi dotarli do miejsca zamieszkania mężczyzny. Początkowo zaprzeczał on, że ma cokolwiek wspólnego ze sprawą. Dokładne przeszukanie mieszkania przyniosło jednak przełom. Policjanci odnaleźli skrytkę, w której ukryta była gotówka pochodząca z przywłaszczonego portfela.
Dzięki skutecznej interwencji udało się odzyskać większość utraconych pieniędzy. Mężczyzna usłyszał zarzut przywłaszczenia rzeczy znalezionej. Jak ustalili śledczy, działał w warunkach recydywy, co może oznaczać surowszą karę. Teraz o dalszym losie podejrzanego zdecyduje sąd.
KPP Stargard:
Przywłaszczenie cudzej rzeczy, nawet jeśli została znaleziona, jest przestępstwem i wiąże się z odpowiedzialnością karną.
Fot. KPP Stargard
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
Stargardzka policja zatrzymała mieszkańca Stargardu. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków, trafił na trzy miesiące za kratki. – Policjanci nieustannie zwalczają