Kultura

Sukces stargardzkiego Malachitu w Atenach

Redakcja

Redakcja

About Author

Wioletta Mordasiewicz

Grupa Plastyczna Malachit, działająca przy Domu Kultury Kolejarza w Stargardzie, odniosła znaczący sukces podczas finału 35. Międzynarodowej Wystawy Sztuki FISAIC, która odbyła się 11–14 czerwca w Atenach. 

W wydarzeniu uczestniczyli artyści z dziewięciu krajów Europy, prezentując na wystawie prace malarskie, graficzne oraz artystyczne w sześciu kategoriach konkursowych.

Stargardzcy artyści wrócili z Aten z ważnymi wyróżnieniami. Anna Drywa zdobyła brązowy medal i trzecie miejsce w Europie w kategorii o tematyce kolejowej za pracę „Rhythm of the Journey”. Z kolei Bożena Smółka otrzymała wyróżnienie międzynarodowego jury w kategorii techniki mieszanej za witraż „Maszkaron”. Nagrody oraz wyróżnienia wręczał prezydent FISAIC Kurt Neuwirth.

Wystawa w greckich Atenach ma renomę jednego z najważniejszych wydarzeń artystycznych środowisk kolejarskich w Europie.

Podczas pobytu w Atenach członkowie  Malachitu uczestniczyli w uroczystym otwarciu wystawy, w spotkaniach integracyjnych z artystami z różnych krajów oraz w finałowej gali wręczenia nagród i wyróżnień. 

Udział stargardzkiej delegacji w wydarzeniu został wsparty przez miasto Stargard i TBS. 

Wystawa nagrodzonych i wyróżnionych prac w ateńskiej galerii będzie dostępna dla zwiedzających do 4 lipca. 

Międzynarodowa Wystawa Sztuki organizowana jest przez FISAIC – Międzynarodową Federację Stowarzyszeń Artystycznych i Intelektualnych Kolejarzy, która od 1952 roku promuje działalność kulturalną oraz integrację środowisk kolejarskich różnych narodów. Obecnie funkcję prezydenta federacji pełni Kurt Neuwirth z Austrii.

Źródło i fot. Malachit/facebook  

"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zostaw komentarz

Może Ci się spodobać

Kultura

Wspomnienie o Majce Cierockiej

Wystawę plakatów i zdjęć można przez kilka najbliższych dni oglądać w sali kominkowej Młodzieżowego Domu Kultury.  Ekspozycję przygotowano z okazji
Kultura

Gala Kultury w Stargardzie

Gala Kultury w Stargardzie odbyła się w piątek, 7 marca, w Stargardzkim Centrum Kultury.   W Stargardzie doceniono tych, którzy prężnie