Przy kościele św. Jana w Stargardzie trwa montaż kamiennej figury św. Józefa. Poświęcenie rzeźby zaplanowane jest na 21 czerwca.
Figura jest darem wdzięczności dla parafii na 80-lecie poświęcenia po wojnie kościoła św. Jana w Stargardzie i rozpoczęcia w nim działalności parafii św. Józefa. Figura stanie po lewej stronie kościoła. Trwa jej montaż.
W niedzielę, 21 czerwca, wspólnota parafialna będzie przeżywać uroczystość odpustową ku czci św. Jana Chrzciciela. Tegoroczne świętowanie będzie miało wyjątkowy charakter, ponieważ połączone zostanie z dziękczynieniem za 80-lecie objęcia przez parafię pw. św. Józefa kościoła św. Jana Chrzciciela oraz za pierwszą powojenną Mszę Świętą odprawioną w tej świątyni.
Centralnym punktem uroczystości będzie msza odpustowa sprawowana o godz. 12.30 pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Olejnika SChr, Przełożonego Generalnego Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej.
Obchody rozpoczną się o godz. 12.15 poświęceniem kamiennej figury św. Józefa, która jest wotum wdzięczności za jubileuszową rocznicę.
Po zakończeniu Eucharystii, około godz. 13.45, odbędzie się odpustowy piknik parafialny. Organizatorzy zachęcają wszystkich parafian i gości do wspólnego świętowania.
Program uroczystości:
12.15 – poświęcenie figury św. Józefa i modlitwa zawierzenia,
12.30 – Msza Święta odpustowa,
13.45 – piknik parafialny.
Fot. Internautka Monika
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
Stargardzkie Amazonki przeszły ulicami Stargardu. Takie marsze będziemy organizować cyklicznie Bożena Świątczak prezes Stokrotek w Stargardzie Ulicami Stargardu przeszedł 7