Muzyka i sztuka w kolegiacie. Hansa Organ Festival zachwycił mieszkańców
16 czerwca 2026
0
Komentarze
1.63K wyświetleń
Redakcja
About Author
Wioletta Mordasiewicz
Także stargardzka kolegiata dołączyła w miniony weekend do miejsc, w których królowała kultura i sztuka. W zabytkowych murach świątyni odbywały się koncerty w ramach Hansa Organ Festival.
Festiwal zgromadził wybitnych artystów z Polski oraz wielu krajów Europy, między innymi ze Szwecji, Niemiec i Litwy. Publiczność miała okazję usłyszeć wyjątkowe interpretacje muzyki organowej w wykonaniu cenionych muzyków i pedagogów. Na festiwalowej scenie wystąpili:
Julita Nohanowicz (Stargard)
Szymon Piotr Ofiara (Toruń)
Christian Drengk (Dortmund)
Maciej Zakrzewski (Gdańsk)
Dalia Jatautaitė (Kaunas)
Joachim Vogelsänger (Lüneburg)
Peter Alrikson (Visby)
Hauke Ramm (Stade)
Thorsten Göbel (Braunschweig)
Krzysztof Urbaniak (Kraków)
Wydarzenie było nie tylko muzyczną ucztą, ale także okazją do obcowania ze sztuką wizualną. W kolegiacie można było podziwiać wystawę prac na szkle autorstwa Leszka Króla, artysty pochodzącego z Kamienia Pomorskiego. Jego wyjątkowe dzieła przyciągały uwagę zwiedzających i doskonale komponowały się z historycznym wnętrzem świątyni.
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀