Interwencje

Niektóre już zabezpieczono, inne stoją otworem

Redakcja

Redakcja

About Author

Wioletta Mordasiewicz

Schrony, a raczej tzw. miejsca ukrycia jakie są w Stargardzie i w wielu miastach kraju, każdy widzi. Niektóre w naszym mieście zabezpieczono, by nie wchodziły do nich osoby postronne. W niektórych jednak noce spędzają bezdomni. 

Niedawno pokazywaliśmy jedno z takich miejsc w Parku 3 Maja. Tam zarządca już  wykonał prace zabezpieczające.

-Polegały na zabezpieczeniu i ograniczeniu dostępu osób nieupoważnionych – informował nas niedawno Piotr Styczewski, rzecznik prezydenta Stargardu. – Prace powadziło stargardzkie TBS, które jest zarządcą obiektu.

Wczoraj otrzymaliśmy informację o tym, że do innego miejsca, tym razem przy ul. Dworcowej drzwi są otwarte.

-Stacjonuje tam bezdomny – informuje nas czytelnik. 

Miasto podkreśla, że tego typu miejsca nie są bezpiecznymi obiektami, w których można się ukryć w razie zagrożenia.  

-Ekspertyzy techniczne zlecone w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej jednoznacznie określiły, że obiekty tego typu nie mogą być zakwalifikowane jako obiekty ochrony zbiorowej – dodaje rzecznik. – Na terenie miasta wyznaczono pierwsze punkty schronienia, które spełniają podstawowe funkcje ochronne. To istniejące obiekty budowlane lub ich części, które mogą być wykorzystane w chwili zagrożenia w czasie pokoju, bez konieczności ich dostosowywania, jak w przypadku obiektów zbiorowej ochrony – dodaje. 

Informacje dotyczące lokalizacji zweryfikowanych przez Państwową Straż Pożarną punktów schronienia, a także ich pojemność i dostępność są m.in. w aplikacji oraz serwisie internetowym gdziesieukryc.pl.

Lista punktów schronienia jest uzupełniania i aktualizowana w procesie ich ciągłej weryfikacji w związku z wejściem w życie nowych regulacji dotyczących ochrony ludności i obrony cywilnej.

Zdj. niżej – ul. Bydgoska/Sikorskiego  

"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zostaw komentarz

Może Ci się spodobać

Interwencje

Śmietnisko za restauracją jak było, tak jest

– Tam cały czas jest to samo – mówi pani Anna ze Stargardu, która zgłosiła sprawę bałaganu naszej redakcji. –
Interwencje

Wyżłobienie w „zebrze” przy SP7

Przy Szkole Podstawowej nr 7 w Stargardzie od strony placu Majdanek jest w jezdni dosyć duże zapadlisko na przejściu dla