Zanim szkolne korytarze pustoszeją, w Stargardzie odbywa się spotkanie, podczas którego wyróżnia się najzdolniejszych absolwentów szkół podstawowych. Nie inaczej było tym razem. Gala odbyła się w Domu Kultury Kolejarza.
Wyróżnieni uczniowie pokazali, że nauka może iść w parze z aktywnością pozaszkolną. Wielu z nich angażuje się w działania społeczne, pomaga innym oraz rozwija swoje pasje. Dziś na gali dla absolwentów zorganizowanej w DKK, a nie jak do tej pory bywało w SCK, rozmawialiśmy z nagrodzonymi prymusami.
– Bycie prymusem w podstawówce nie zawsze było łatwe, sporo się uczyłam – mówi Martyna Ćwiklak, nagrodzona dziś absolwentka Szkoły Podstawowej nr 4 w Stargardzie. – Moja rodzina jest ze mnie bardzo dumna, chociaż zdarzały się też osoby, które reagowały zazdrością na moje osiągnięcia. Dalej będę się uczyć w II LO.
-Dużo czasu poświęcałam na naukę, czasem siedziałam nawet do nocy, ale warto było – mówi Kalina Kucharska z SP 9, która wybiera się do „starego” ogólniaka. – W przyszłości chcę być kryminologiem. Fakt, że jestem prymusem nie był w szkole źle odbierany.
– Dużo czasu poświęcałam na naukę – opowiada Blanka Jakszuk z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej. – Dodatkowo grałam na fortepianie, więc pogodzenie wszystkich obowiązków wymagało ode mnie dużo pracy i zaangażowania. Mimo wszystko uważam, że było warto. Osiągnięcia i satysfakcja wynagrodziły ten wysiłek.
-Jestem bardzo dumny z córki – mówił dziś Paweł Jakszuk, tata Blanki. – Obserwując ją przez cały ten czas, widziałem, ile pracy, zaangażowania i wytrwałości wkładała w naukę. To wymagało od niej dużej solidności i konsekwencji, dlatego bardzo ją podziwiam.
Nagrody otrzymali uczniowie:
- Lena Pierzakowska – Szkoła Podstawowa nr 1 (średnia ocen 5,82),
- Adam Kiriłow – Szkoła Podstawowa nr 2 (5,82),
- Michał Michalski – Szkoła Podstawowa nr 3 (5,82),
- Martyna Ćwiklak – Szkoła Podstawowa nr 4 (5,53),
- Zuzanna Arnister – Szkoła Podstawowa nr 5 (5,71),
- Ignacy Paweł Piechowiak – Szkoła Podstawowa nr 6 (6,00),
- Ignacy Szulski – Szkoła Podstawowa nr 7 (6,00),
- Emilia Malinowska – Szkoła Podstawowa nr 8 (6,00),
- Kalina Kucharska – Szkoła Podstawowa nr 9 (5,35),
- Blanka Jakszuk – Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia (5,74),
- Laura Stamirowska – Szkoła Podstawowa nr 10 (6,00),
- Nataniel Owczarek – Szkoła Podstawowa nr 11 (6,00).
Przy przyznawaniu nagród pod uwagę brano średnią ocen, sukcesy w konkursach przedmiotowych, zaangażowanie w wolontariat oraz działalność na rzecz innych. Każdy z wyróżnionych otrzymał pamiątkowy dyplom, gratulacje oraz nagrodę finansową w wysokości 1000 zł.
Uroczystość przygotowali uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 10. Zadbali o oprawę wydarzenia oraz program artystyczny. Na scenie Domu Kultury Kolejarza zaprezentowali się młodzi artyści z „Dziesiątki” oraz wokaliści z zespołu Rupaki działającego przy Młodzieżowym Domu Kultury pod kierunkiem Ewy Krysian. Duży aplauz wzbudził występ Michała Lisowskiego, z SP 10, który energetycznie zaprezentował się w „Szklanej pogodzie” Małgorzaty Ostrowskiej, a potem w utworze Anny Jantar „radość najpiękniejszych lat.

















































