W piątek, 14 listopada, w Ińskim Centrum Kultury odbyła się pierwsza Ińska Gala Seniorów.
Spotkanie rozpoczął nastrojowy występ poetycko-aktorski „Animus serce moje” w wykonaniu Piotra Pilarskiego, który wprowadził publiczność w refleksyjny klimat.
Najbardziej uroczystym punktem programu piątkowej gali było uhonorowanie medalami Prezydenta RP par świętujących 50-lecie małżeństwa. Odznaczenia wręczyli jubilatom burmistrz Ińska, Ewa Szkołut oraz kierownik USC, Jarosław Leśkiw.
Medale otrzymali: Teresa i Jan Kurylukowie, Teresa i Włodzimierz Kokolusowie, Lucyna i Kazimierz Mioduszewscy, Anna i Zygmunt Michońscy, Janina i Bronisław Chrebor oraz Stanisława i Zenon Seroczyńscy. Jubilaci zostali nagrodzeni owacjami na stojąco i serdecznymi życzeniami od całej sali.
Duże poruszenie wśród widzów wywołała projekcja filmu z udziałem członków Klubu Senior+, wyreżyserowanego przez Kahę Hoffmann. Obraz, pełen wzruszeń, ale i humoru, spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem.
Nie zabrakło również gestów wdzięczności – podopieczni Klubu Senior+ wręczyli bukiet kwiatów swojej opiekunce, Renacie Gorczyckiej.
Organizatorzy Ińskiej Gali Seniorów kierują podziękowania do wszystkich, którzy przyczynili się do stworzenia tego wyjątkowego wieczoru: seniorów, Moniki Dobrzanieckiej, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Ińsku oraz pracowników OPS, zespołu Ińskiego Centrum Kultury, artystów i całej lokalnej społeczności. Szczególne wyrazy uznania trafiły także do uczestników Klubu Senior+, którzy przygotowali wyjątkowy materiał filmowy zaprezentowany podczas gali.
Zdj. ICK
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
9 marca kolej wprowadziła korektę rozkładu jazdy i nowe połączenia. Skorzystają na tym także stargardzianie oraz mieszkańcy powiatu stargardzkiego.Zyskają oni