Grupa Plastyczna Malachit, działająca przy Domu Kultury Kolejarza w Stargardzie, odniosła znaczący sukces podczas finału 35. Międzynarodowej Wystawy Sztuki FISAIC, która odbyła się 11–14 czerwca w Atenach.
W wydarzeniu uczestniczyli artyści z dziewięciu krajów Europy, prezentując na wystawie prace malarskie, graficzne oraz artystyczne w sześciu kategoriach konkursowych.
Stargardzcy artyści wrócili z Aten z ważnymi wyróżnieniami. Anna Drywa zdobyła brązowy medal i trzecie miejsce w Europie w kategorii o tematyce kolejowej za pracę „Rhythm of the Journey”. Z kolei Bożena Smółka otrzymała wyróżnienie międzynarodowego jury w kategorii techniki mieszanej za witraż „Maszkaron”. Nagrody oraz wyróżnienia wręczał prezydent FISAIC Kurt Neuwirth.
Wystawa w greckich Atenach ma renomę jednego z najważniejszych wydarzeń artystycznych środowisk kolejarskich w Europie.
Podczas pobytu w Atenach członkowie Malachitu uczestniczyli w uroczystym otwarciu wystawy, w spotkaniach integracyjnych z artystami z różnych krajów oraz w finałowej gali wręczenia nagród i wyróżnień.
Udział stargardzkiej delegacji w wydarzeniu został wsparty przez miasto Stargard i TBS.
Wystawa nagrodzonych i wyróżnionych prac w ateńskiej galerii będzie dostępna dla zwiedzających do 4 lipca.
Międzynarodowa Wystawa Sztuki organizowana jest przez FISAIC – Międzynarodową Federację Stowarzyszeń Artystycznych i Intelektualnych Kolejarzy, która od 1952 roku promuje działalność kulturalną oraz integrację środowisk kolejarskich różnych narodów. Obecnie funkcję prezydenta federacji pełni Kurt Neuwirth z Austrii.
Źródło i fot. Malachit/facebook


