Kultura

Muzyka i sztuka w kolegiacie. Hansa Organ Festival zachwycił mieszkańców

Redakcja

Redakcja

About Author

Wioletta Mordasiewicz

Także stargardzka kolegiata dołączyła w miniony weekend do miejsc, w których królowała kultura i sztuka. W zabytkowych murach świątyni odbywały się koncerty w ramach Hansa Organ Festival.

Festiwal zgromadził wybitnych artystów z Polski oraz wielu krajów Europy, między innymi ze Szwecji, Niemiec i Litwy. Publiczność miała okazję usłyszeć wyjątkowe interpretacje muzyki organowej w wykonaniu cenionych muzyków i pedagogów. Na festiwalowej scenie wystąpili:

  • Julita Nohanowicz (Stargard)
  • Szymon Piotr Ofiara (Toruń)
  • Christian Drengk (Dortmund)
  • Maciej Zakrzewski (Gdańsk)
  • Dalia Jatautaitė (Kaunas)
  • Joachim Vogelsänger (Lüneburg)
  • Peter Alrikson (Visby)
  • Hauke Ramm (Stade)
  • Thorsten Göbel (Braunschweig)
  • Krzysztof Urbaniak (Kraków)

Wydarzenie było nie tylko muzyczną ucztą, ale także okazją do obcowania ze sztuką wizualną. W kolegiacie można było podziwiać wystawę prac na szkle autorstwa Leszka Króla, artysty pochodzącego z Kamienia Pomorskiego. Jego wyjątkowe dzieła przyciągały uwagę zwiedzających i doskonale komponowały się z historycznym wnętrzem świątyni. 

"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zostaw komentarz

Może Ci się spodobać

Kultura

Wspomnienie o Majce Cierockiej

Wystawę plakatów i zdjęć można przez kilka najbliższych dni oglądać w sali kominkowej Młodzieżowego Domu Kultury.  Ekspozycję przygotowano z okazji
Kultura

Gala Kultury w Stargardzie

Gala Kultury w Stargardzie odbyła się w piątek, 7 marca, w Stargardzkim Centrum Kultury.   W Stargardzie doceniono tych, którzy prężnie