Sport

Rywalizacja w duchu olimpijskim (galeria, filmy)

Redakcja

Redakcja

About Author

Wioletta Mordasiewicz

XXXI Wojewódzkie Igrzyska Lekkoatletyczne Osób Niepełnosprawnych odbyły się dziś na stadionie przy ul. Sportowej w Stargardzie. 

W zawodach rozegranych 22 maja na stargardzkim stadionie wzięły udział drużyny reprezentujące organizacje skupiające osoby niepełnosprawne z całego województwa w tym:  z Kołobrzegu, Polic, Szczecina, Nowogardu, Trzebiatowa, Złocieńca, Mechowa, Kamienia Pomorskiego, Choszczna, Nowielina, Mielęcina, Świnoujścia, Gryfina, Dzwonowa i Stargardu. 

Drużyny weszły na płytę stadionu w uroczystej defiladzie przy dźwiękach orkiestry dętej pod batutą Mirosława Wesołowskiego. Impreza na stadionie, tradycyjnie już, przebiegała zgodnie z ceremoniałem olimpijskim. Wybrzmiały hymny narodowy i olimpijski, na masz wciągnięto olimpijską flagę. A delegacja w składzie: Adrian Gniadek z WTZ, Jarosław Bielski ze ŚDS, Szymon Kubik z ZAZ oraz paraolimpijczycy Żaneta Papierska i Ryszard Fornalczyk, udała się, by uroczyście zapalić olimpijski znicz. Zaraz po tym w niebo poszybowały gołębie, a jedna z podopiecznych stargardzkiego koła odczytała apel olimpijski. Był też widowiskowy pokaz w wykonaniu uczestników i terapeutów Warsztatu Terapii Zajęciowej w Stargardzie (zdj. niżej) i przemowy organizatorów i gości. 

– Dziękuję wszystkim drużynom za udział w naszych igrzyskach, będziemy was dopingować w sportowej rywalizacji – mówiła Agnieszka Kłodowska – Keller, prezes PSONI w Stargardzie.   

Igrzyska otworzył przewodniczący koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Stargardzie. 

– Wielkie słowa uznania dla organizatorów igrzysk, w tym naszych placówek na czele z Warsztatem Terapii Zajęciowej – mówił Kazimierz Nowicki, założyciel sytemu opieki dla osób z niepełnosprawnościami w Stargardzie. – Otwieram te igrzyska po raz 31, życzę wam sportowej rywalizacji i dobrej zabawy.  

Sędziami zawodów byli Jerzy Pater oraz Jerzy Stencel. Zawodnicy podzieleni na cztery grupy rywalizowali w czterech konkurencjach. Były: skok w dal, rzut piłeczką palantową, rzut piłką lekarską i bieg na 60 metrów. W przeprowadzaniu poszczególnych konkurencji pomagali uczniowie ZS2. Podczas gdy niepełnosprawni sportowcy w pocie czoła wykonywali swoje zadania, obok płyty boiska był piknik rekreacyjny, gry, zabawy dla najmłodszych i poczęstunek serwowany przez Zakład Aktywności Zawodowej Centralna Kuchnia. 

Po konkurencjach odbyło się wręczenie pucharów, medali i nagród. Tradycyjnie już  imprezę na stadionie zakończył Krąg Przyjaźni. 

Organizatorami piątkowego wydarzenia na stadionie było koło PSONI, a współorganizatorami:  Ośrodek Sportu i Rekreacji Stargard, Zachodniopomorska Rada Olimpijska, Zespół Szkół nr 2, Dom Kultury Kolejarza, Orkiestra Dęta, Zachodniopomorski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych, ZAZ Centralna Kuchnia i Środowiskowy Dom Samopomocy.

Igrzyska dofinansował Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.  Imprezę prowadził Norbert Śliwa, dyrektor DKK w Stargardzie, który w tym roku  w tej roli zastąpił Wojciecha Makowskiego.  

"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zostaw komentarz

Może Ci się spodobać

Sport

Ninja Park gotowy!

Park OCR (Ninja Park) działa przy ul. Ceglanej w Stargardzie.  Zgodnie z regulaminem, miejsce jest adresowane do osób od 14
Sport

Wystartował na mistrzostwach w Skwierzynie

16 marca stargardzianin startował w II Mistrzostwach Polski branży TSL w kolarstwie górskim MTB w Zachodniej Lidze MTB Skwierzyna. Wojciech