Kultura

Wystawa „Miasto zastane. Zostać czy wracać?” – czeka na odwiedzających

Redakcja

Redakcja

About Author

Wioletta Mordasiewicz

Antczak i Tarnawski

Z okazji Dnia Pionierów Stargardu przed dworcem PKP czeka na mieszkańców wystawa „Miasto zastane. Zostać czy wracać?”.  

Ekspozycję przygotowało Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Stargardzie. Na planszach ustawionych w kasztanowej alejce można zobaczyć kopie archiwalnych fotografii przedstawiających Stargard zaraz po zakończeniu II wojny światowej.

Zdjęcia ukazują zniszczoną, ale jednocześnie odradzającą się miejską architekturę oraz realia, z jakimi mierzyli się pierwsi polscy osadnicy przybywający do miasta po wojnie.

W czasie trwania wystawy edukatorzy muzealni, dzielą się fragmentami wspomnień pionierów i pierwszych mieszkańców Stargardu. Dzięki temu uczestnicy wydarzenia będą mogli lepiej poznać historie ludzi, którzy zdecydowali się rozpocząć nowe życie w powojennym mieście.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających we wtorek, 12 maja, do godz. 14.

Organizatorzy przygotowali również specjalną aktywność dla dzieci i młodzieży. Młodzi uczestnicy mogą napisać list do Pioniera, opisując swoje refleksje i wyobrażenia związane z tamtym okresem historii. Najciekawsze prace zostaną odczytane przy pomniku Kolejarza podczas nagrania materiału na muzealne profile społecznościowe.

Więcej w nagraniu: 

"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zostaw komentarz

Może Ci się spodobać

Kultura

Wspomnienie o Majce Cierockiej

Wystawę plakatów i zdjęć można przez kilka najbliższych dni oglądać w sali kominkowej Młodzieżowego Domu Kultury.  Ekspozycję przygotowano z okazji
Kultura

Gala Kultury w Stargardzie

Gala Kultury w Stargardzie odbyła się w piątek, 7 marca, w Stargardzkim Centrum Kultury.   W Stargardzie doceniono tych, którzy prężnie