Interwencje

Niebezpieczny mur przy ul. Barnima? Mieszkaniec alarmuje, miasto zapowiada naprawy

Redakcja

Redakcja

About Author

Wioletta Mordasiewicz

Mur Barnima

Na redakcyjną skrzynkę wpłynęły zdjęcia od czytelnika przedstawiające mur przy ul. Barnima w Stargardzie. Zdaniem internauty, konstrukcja może stanowić zagrożenie dla przechodniów i wymaga pilnych prac zabezpieczających.

-Tam jest niebezpiecznie przechodzić! – opowiada mieszkaniec. – Elementy muru ruszają się, są niestabilne. Na zdjęciach tego nie widać, ale na żywo robi to wrażenie. Te płyty palcem można ruszać, nie polecam chodzić przy nich,  szczególnie dzieciom. Pod wpływem drgań cała masa napiera na murek co, prędzej czy później, spowoduje jego zawalenie. 

Czytelnik zwraca uwagę, że część konstrukcji sprawia wrażenie poluzowanej, co może budzić obawy czy aby osoby codziennie korzystające z chodnika wzdłuż ulicy są bezpieczne. 

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy magistrat.

-Ta inwestycja wciąż jest na gwarancji – informuje Piotr Styczewski, rzecznik prezydenta Stargardu. – Na miejscu została przeprowadzona wizja z udziałem wykonawcy. Stwierdzono, że zagrożenia nie ma. Doraźne naprawy zostaną jednak wykonane jak najszybciej.

Miasto zapewnia więc, że mur nie stwarza obecnie niebezpieczeństwa, choć zapowiedziane zostały działania naprawcze.

"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zostaw komentarz

Może Ci się spodobać

Interwencje

Śmietnisko za restauracją jak było, tak jest

– Tam cały czas jest to samo – mówi pani Anna ze Stargardu, która zgłosiła sprawę bałaganu naszej redakcji. –
Interwencje

Wyżłobienie w „zebrze” przy SP7

Przy Szkole Podstawowej nr 7 w Stargardzie od strony placu Majdanek jest w jezdni dosyć duże zapadlisko na przejściu dla