Wrócił po łup. Zuchwała kradzież zakończona zatrzymaniem w Stargardzie
26 lutego 2026
0
Komentarze
1.08K wyświetleń
Redakcja
About Author
Wioletta Mordasiewicz
Do niecodziennego zdarzenia doszło w jednym ze stargardzkich marketów. Policjanci interweniowali po tym, jak pracownicy sklepu ujęli mężczyznę podejrzanego o kradzież artykułów spożywczych.
Na miejscu funkcjonariusze sporządzili niezbędną dokumentację w związku z wnioskiem o ukaranie sprawcy. Po wykonaniu czynności mężczyzna został zwolniony. Jak się jednak okazało, to nie był koniec jego wizyty w tym sklepie. Zuchwale do niego wrócił i … kradł dalej.
-Chwilę po opuszczeniu marketu mężczyzna ponownie wszedł do środka i dopuścił się kolejnej kradzieży – informuje asp. Wojciech Jedrych, rzecznik prasowy KPP Stargard. – Tym razem nie zdążył oddalić się z miejsca zdarzenia – został ujęty przez policjantów na parkingu przed sklepem.
Teraz odpowie za kradzież szczególnie zuchwałą na podstawie art. 278 § 3a Kodeks karny. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Policja przypomina, że każde naruszenie prawa spotka się ze stanowczą reakcją funkcjonariuszy.
Fot. KPP Stargard
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
Stargardzka policja zatrzymała mieszkańca Stargardu. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków, trafił na trzy miesiące za kratki. – Policjanci nieustannie zwalczają