Weekend pod kontrolą: policja w Stargardzie walczy z nietrzeźwymi kierowcami i piratami drogowymi
20 kwietnia 2026
0
Komentarze
1.16K wyświetleń
Redakcja
About Author
Wioletta Mordasiewicz
Miniony weekend był wyjątkowo intensywny dla funkcjonariuszy drogówki w Stargardzie.
Już w piątek na ulicy Czarnieckiego zatrzymano 18-letniego użytkownika hulajnogi elektrycznej. Badanie wykazało, że znajdował się pod wpływem alkoholu, miał 0,19 mg/l w wydychanym powietrzu.
Sobota przyniosła jeszcze bardziej zaskakującą sytuację. Na ulicy Gdańskiej kierujący mercedesem sprinterem próbował uniknąć kontroli drogowej, zamieniając się miejscem z pasażerem. Policjanci szybko zorientowali się w sytuacji. 24-letni mężczyzna miał w organizmie 0,52 mg/l alkoholu.
W niedzielę w Witkowie Drugim zatrzymano 42-letniego kierowcę Volkswagena Golfa, który miał 0,20 mg/l alkoholu. Tego samego dnia, około północy, policjanci zatrzymali 48-letniego kierowcę Dodge’a. Wynik badania wyniósł aż 0,89 mg/l, co stanowiło poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu.
To nie wszystko. W trakcie weekendu ujawniono aż 60 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości. W sześciu sytuacjach kierowcy stracili prawo jazdy za jazdę o ponad 50 km/h szybciej niż dopuszczają przepisy.
Fot. KPP Stargard
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
Stargardzka policja zatrzymała mieszkańca Stargardu. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków, trafił na trzy miesiące za kratki. – Policjanci nieustannie zwalczają