Interwencje

Wandale zdemolowali przystanek, straty przekraczają 1600 zł (akt.)

Redakcja

Redakcja

About Author

Wioletta Mordasiewicz

Mieszkańcy osiedla Lotnisko w Stargardzie po raz kolejny muszą zmagać się ze skutkami bezmyślnego wandalizmu. Tym razem celem chuliganów padła wiata przystankowa, w której zniszczono niemal wszystkie szyby.

Skala zniszczeń jest duża. Rozbite tafle szkła przez całą niedzielę zalegały wokół przystanku. Potłuczone szyby stwarzały zagrożenie dla osób korzystających z komunikacji miejskiej. Mieszkańcy nie kryją oburzenia i zwracają uwagę, że podobne akty wandalizmu generują wysokie koszty napraw, które ostatecznie ponoszą wszyscy podatnicy.

-Tam była bójka – opowiada nam mężczyna, który był jej świadkiem.  – Widziałem, że ktoś się tam bił. Ale nie widziałem, że tłuczone były te szyby. 

Dziś, w poniedziałek 1 czerwca, potłuczone szyby zostały zabrane. Nie wiadomo czy sprawa została zgłoszona policji. Czekamy na informacje z MPK. 

To nie pierwszy przypadek dewastacji infrastruktury publicznej w Stargardzie. W ostatnich latach wielokrotnie dochodziło do niszczenia wiat przystankowych oraz innych elementów miejskiego wyposażenia. MPK i miejskie służby regularnie muszą przeznaczać środki na usuwanie szkód wyrządzonych przez wandali.

Jeżeli sprawcy zostaną ustaleni, mogą odpowiadać za zniszczenie mienia i zostać zobowiązani do pokrycia kosztów naprawy wyrządzonych szkód.

Aktualizacja 3 czerwca, godz. 12:

– Straty oszacowano na 1 605,90 zł netto – informuje Sławomir Lewandowski, prezes zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Stargardzie. – W tej sprawie do Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie zostało złożone zawiadomienie o dewastacji mienia publicznego z żądaniem ścigania i ukarania sprawcy czynu. Elementy szklane wiaty przystankowej zostały wymienione na nowe. 

"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zostaw komentarz

Może Ci się spodobać

Interwencje

Śmietnisko za restauracją jak było, tak jest

– Tam cały czas jest to samo – mówi pani Anna ze Stargardu, która zgłosiła sprawę bałaganu naszej redakcji. –
Interwencje

Wyżłobienie w „zebrze” przy SP7

Przy Szkole Podstawowej nr 7 w Stargardzie od strony placu Majdanek jest w jezdni dosyć duże zapadlisko na przejściu dla