Od kilku tygodni nie działa sygnalizacja na ul. Broniewskiego w pobliżu cukrowni.
-Taka sytuacja trwa już bardzo długo – mówią mieszkańcy Kluczewa. – Z tego przejścia korzystają dzieci, chodzące do Szkoły Podstawowej nr 8, jest niebezpiecznie!
Skontaktowaliśmy się z Zarządem Dróg Wojewódzkich.
-Zepsuł się sterownik – odpowiada Wojciech Józwa, kierownik rejonu. – Wysłaliśmy go do producenta celem naprawy.
Wojciech Józwa dodaje, że w przyszłym tygodniu sterownik będzie montowany i będą wykonywane testy próbne. Jeśli zawiedzie, zarządca drogi będzie musiał kupić nowe urządzenie. Koszt nowego sterownika to ok. 60 tys. zł.
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀