Blisko 31 milionów zł trafi do gmin powiatu stargardzkiego. Dziś w Urzędzie Marszałkowskim podpisano w tej sprawie porozumienie. W ramach dotacji realizacji doczeka się 19 przedsięwzięć.
W czwartek, 25 września, podpisano stosowne porozumienia z samorządowcami z powiatu stargardzkiego.
–Nowe drogi rowerowe, termomodernizacja budynku OSP w Chociwlu oraz w lokalnych szkołach, kluby seniorów czy wsparcie funkcjonowania mieszkań chronionych– to przykłady inwestycji, które będą służyły rozwojowi Partnerstwa JST Powiatu Stargardzkiego – informuje Urząd Marszałkowski.
Podpisane dziś tzw. porozumienie terytorialne to ważny dokument, otwierający drogę do unijnego dofinansowania 19 przedsięwzięć z programu Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego.
Stroną porozumienia terytorialnego jest Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego i Partnerstwo Jednostek Samorządu Terytorialnego Powiatu Stargardzkiego, utworzone przez gminy: Chociwel, Dobrzany, Dolice, Ińsko, Marianowo, Stara Dąbrowa i Suchań.
Wśród 19 przedsięwzięć znajdą się projekty związane z termomodernizacją budynków użyteczności publicznej (6 projektów), inwestycjami w infrastrukturę turystyczną (7 projektów), rozwojem usług społecznych (6 projektów).
Źródło Urząd Marszałkowski, fot. zagospodarowanie terenów przy j. Starzyc w Chociwlu
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
9 marca kolej wprowadziła korektę rozkładu jazdy i nowe połączenia. Skorzystają na tym także stargardzianie oraz mieszkańcy powiatu stargardzkiego.Zyskają oni