Uczniowie „budowlanki” oddawali 22 października krew. Akcję obsługiwało Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie.
Do poboru, w ramach prowadzonej od wielu lat w szkołach akcji pod hasłem „Młoda krew ratuje życie”, zgłosiły się 32 osoby. Jeden z uczniów Zespołu Szkół Budowlano – Technicznych zemdlał i krwi tego dnia oddać nie mógł.
-Pierwszy raz zdarzyło nam się coś takiego, że przed oddaniem krwi ktoś mdleje, to pewnie z wrażenia – komentowali organizatorzy. – Zawsze jest z nami lekarz, który panuje nad sytuacją.
Uczeń szybko wrócił do siebie i pobór kontynuowano. Kilku innych chętnych zdyskwalifikowano ze względów zdrowotnych. Ale 23 osoby, większość to uczniowie, wsparły potrzebujących darem krwi.
-Łącznie pozyskano 10,350 ml krwi – informuje Jerzy Bochenek, były przewodniczący Rejonowej Rady HDK PCK w Stargardzie.
Obecnie pełni on funkcję prezesa Zarządu Rejonowego PCK, oddziału w Stargardzie. A przewodniczącą jest Renata Wojtakajtis, wieloletnia działaczka PCK i współorganizatorka poborów krwi w szkołach ponadpodstawowych. Koordynatorką z ramienia szkoły jest nauczycielka Agnieszka Woźniak.
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀