W Stargardzkim Centrum Kultury odbyła się 2 maja gala z okazji zakończenia roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku połączona z okrągłym jubileuszem Seniorit.
Zespół Seniority, flagowa sekcja zainteresowań w stargardzkim UTW, obchodzi w tym roku 10-lecie istnienia. Ten jubileusz stanowił wczoraj, na zakończeniu roku akademickiego UTW w SCK, kulminacyjny punkt wydarzeń.
Ile godzin Seniority przetańczyły, ile tańców się nauczyły, gdzie były, ile strojów mają w garderobach, skąd je biorą – o tym w nagraniu. Czesław Jaskulski, prezes UTW, podsumowuje w nim działalność seniorów – słuchaczy w minionym roku akademickim.
-Jesteśmy dumni, że mamy taki zespół – mówił prezes w SCK.
Niżej piosenka na urodziny tancerek – seniorek od zespołu Chabry.
Na imprezie w SCK nie zabrakło widowiskowych tańców, w tym m.in. zespołu Pasja pod kierunkiem Małgorzaty Liwosz – Rogozińskiej z MDK (nagranie na fejsbuku) i – nie mogło być inaczej – samych jubilatek. Wykonały „Słoneczne tango” . Zaśpiewała im też Wiesława Gutowska. Wczoraj pożegnały też swojego dotychczasowego instruktora Marka Sienkiewicza, który opuszcza je ze względu na prywatne sprawy.
-Dziękuję za ten wspólny czas – mówił. – Będę was wspierał i będę z wami!
Teraz przejęła nad nimi pieczę Iryna Lukianova.
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
Stargardzkie Amazonki przeszły ulicami Stargardu. Takie marsze będziemy organizować cyklicznie Bożena Świątczak prezes Stokrotek w Stargardzie Ulicami Stargardu przeszedł 7