Na sygnale

Policjanci po służbie wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego kierującego

Redakcja

Redakcja

About Author

Wioletta Mordasiewicz

komenda

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w sobotni wieczór na ulicach Stargardu. Dwoje funkcjonariuszy Referatu Patrolowo-Interwencyjnego, będących poza służbą, zauważyło kierowcę Volvo, którego sposób jazdy wzbudził poważne podejrzenia. Dzięki ich szybkiej reakcji udało się zatrzymać nietrzeźwego mężczyznę, zanim doszło do tragedii.

Policjantka i policjant wracali prywatnie ulicami miasta tuż przed północą. W pewnym momencie ich uwagę zwrócił samochód marki Volvo. Kierujący miał wyraźne problemy z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy.

-Auto kilkukrotnie zjeżdżało na przeciwległy pas ruchu, a kierowca używał kierunkowskazów w sposób całkowicie nieadekwatny do sytuacji na drodze – informuje asp. Wojciech Jędrych, rzecznik KPP Stargard. 

Funkcjonariusze podejrzewali, że mężczyzna może znajdować się pod wpływem alkoholu. Niezwłocznie poinformowali o sytuacji patrol pełniący służbę. Już chwilę później policjanci prewencji zatrzymali Volvo do kontroli drogowej.

Podczas interwencji mundurowi wyczuli od 50-letniego kierowcy silną woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło ich przypuszczenia. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się również, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami.

50-latek został zatrzymany i usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem. 

"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zostaw komentarz

Może Ci się spodobać

Na sygnale

Uszkodzone urządzenia sterujące na przejeździe kolejowym w Lisowie

1 marca ok. godziny 23:30 kierowca wjechał w urządzenia sterowania ruchem na przejeździe kolejowo-drogowym na skrzyżowaniu linii kolejowej nr 202
Na sygnale

Miał znaczną ilość narkotyków

Stargardzka policja zatrzymała mieszkańca Stargardu. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków, trafił na trzy miesiące za kratki. – Policjanci nieustannie zwalczają