O zadymieniu, parkowaniu, zalewaniu piwnic, ławkach i drogich inwestycjach
7 października 2025
0
Komentarze
1.41K wyświetleń
Redakcja
About Author
Wioletta Mordasiewicz
Prawie trzy godziny trwało spotkanie z mieszkańcami os. Chopina, które odbyło się 2 października w Szkole Podstawowej nr 4. Przyszło ponad 80 osób.
Włodarze miasta, urzędnicy miejskich spółek, przedstawiciele służb odpowiedzialnych za porządek i bezpieczeństwo oraz urzędnicy, usłyszeli od mieszkańców kilkadziesiąt pytań. Na wstępie zapewniono ich, że jeszcze w tym roku zacznie się remont ulic Wielkopolskiej i Nowowiejskiego z chodnikami. Przy tej drugiej ulicy będzie też parking, przegłosowany w Stargardzkim Budżecie Obywatelskim.
-Mamy jednak świadomość ile jeszcze nas czeka, ile jest w tej dzielnicy potrzeb – mówił Rafał Zając, prezydent.
Na czwartkowym spotkaniu sporo uwagi poświęcono schronom i miejscom ukrycia. Pisaliśmy o tym tutaj:
Jedno z pytań – a padło ich z sali bardzo dużo – dotyczyło zadymienia i zapylenia miasta, co nasiliło się, jak mówił autor, wraz z nadejściem sezonu grzewczego. Zdaniem mieszkańca, który zabrał głos, winowajcą jest Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Stargardzie. Co na to Piotr Krawczyński, dyrektor ds. technicznych w PEC? O tym w poniższym nagraniu:
Inny mieszkaniec apelował o dodatkowe ławki na os. Chopina, wskazując, że mieszka tam dużo starszych osób. Żalił się też na „opryski z góry”.
–Czy prezydent ma jakiś wpływ na ochronę środowiska? – pytał stargardzianin. Zobacz nagranie:
Zdaniem pana Edwarda, inwestycje realizowane w Stargardzie są przeszacowane i jedne z najdroższych w Polsce. Za przykład podał basen przy ul. Szczecińskiej.
-Czy stać nas na taką rozrzutność? – pytał. Co na to prezydent? O tym w nagraniu niżej:
Uczestniczka spotkania zgłosiła kwestie parkowania na osiedlu i zalewania piwnic. O tym w nagraniu:
-Czy worki bio są wielokrotnego użytku? – pytała właścicielka jednej z działek ogrodowych w mieście.
Odpowiedzi udzielił Sebastian Szwajlik, prezes spółki Bio Star.
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
Stargardzkie Amazonki przeszły ulicami Stargardu. Takie marsze będziemy organizować cyklicznie Bożena Świątczak prezes Stokrotek w Stargardzie Ulicami Stargardu przeszedł 7