Stargard widziany oczami pań z koła plastycznego Inspiracje podziwiać można w Galerii im. Jerzego Wąsiewicza.
W minioną środę w holu Starostwa Powiatowego przy ul. Skarbowej w Stargardzie odbył się wernisaż wyjątkowej wystawy malarskiej zatytułowanej „Moje miasto Stargard”. Prezentuje ona twórczość członkiń Sekcji Plastycznej „Inspiracje” działającej przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku.
-To niezwykła podróż przez piękno lokalnej architektury, zabytków i nastrojowych zakątków Stargardu – zapraszają do oglądania obrazów przedstawiciele starostwa.
Autorki prac to – jak widać na pracach – pasjonatki stargardzkich zabytków, które na co dzień tworzą w przestrzeni Bramy Portowej (Młyńskiej). Od lat rozwijają swoje umiejętności, eksperymentując z różnymi technikami; od akwareli, przez akryl po farby olejne.
Na wystawie zaprezentowane zostały dzieła: Elżbiety Wacławczyk, Janiny Wołoszańskiej, Hanny Żurych, Iwony Skupień, Ireny Rakowskiej, Zofii Domagalskiej, Weroniki Rybińskiej, Stanisławy Gugałki, Aliny Stachowiak, Marii de Weyher, Beaty Maldzis, Krystyny Letkiewicz oraz śp. Reginy Szymanowskiej-Kulskiej.
Wernisaż odbył się w Galerii Jerzego Wąsiewicza w holu starostwa. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich miłośników sztuki i historii Stargardu do obejrzenia wystawy.
-Zrobiło się u nas lokalnie i kolorowo – cieszą się pracownicy starostwa.
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀