Kolejny pogrzeb dzieci utraconych odbył się na „starym” cmentarzu w Stargardzie.
Pogrzeb dzieci, którym nie było dane przyjść na świat odbywa się w Stargardzie dwa razy w roku, wiosną i jesienią. Koszt pochówków od 2021 roku pokrywa Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, który zleca pochówek zakładowi pogrzebowemu.
-Mamy porozumienie ze szpitalem i firma Hades, że te szczątki są przechowywane – mówiła dziś Małgorzata Olejnik, dyrektor stargardzkiego MOPS na sesji Rady Miejskiej w Stargardzie.
Pochówki dzieci martwo urodzonych, bez względu na czas trwania ciąży, odbywają się przy Pomniku Dziecka Utraconego. Zgodnie z przepisami prawa dzieci utracone są traktowane w szpitalach jako odpady medyczne. Oczywiście rodzice zawsze mają prawo do pochówku.
-Jeśli jednak nie zdecydują się na to we własnym zakresie, z pomocą przychodzi MOPS – informuje Urząd Miejski w Stargardzie.– Dzięki takim działaniom rodzice zyskują możliwość odwiedzenia grobu, co dla wielu jest bardzo ważne.
Pomnik Dziecka Utraconego powstał w 2016 r.
Zdj. i źródło UM w Stargardzie
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
Stargardzkie Amazonki przeszły ulicami Stargardu. Takie marsze będziemy organizować cyklicznie Bożena Świątczak prezes Stokrotek w Stargardzie Ulicami Stargardu przeszedł 7