Dziś na sesji Rady Miejskiej w Stargardzie swoją działalność w minionym roku podsumował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stargardzie. Jedną z podnoszonych kwestii były opaski dla seniorów.
Opaska dla seniora to nieduże urządzenie. Przypomina zwykły zegarek. Dla niektórych seniorów to gwarancja życia, bo pomagają w monitorowaniu stanu zdrowia. A w sytuacji zagrożenia mogą uratować życie.
O urządzenia mogą się starać osoby powyżej 60 roku życia. Do niedawna mogli je otrzymać seniorzy o 5 lat starsi. Obecnie z programu korzysta 125 seniorów ze Stargardu. W kolejce czeka kolejnych 70 osób.
– Opaski są w ciągłym obiegu – mówiła dziś Małgorzata Olejnik, dyrektor stargardzkiego MOPS. – Bywa, że ktoś rezygnuje i wtedy takie urządzenie wraca do nas. Albo senior odchodzi. Opaski są przekazywane innej osobie.
W ubiegłym roku za pomocą urządzeń odebrało ponad 500 połączeń alarmowych.
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej planuje kolejny zakup w ramach programu „Korpus Wsparcia Seniorów”.
– Mieszkańcy Stargardu od kilku lat korzystają z bezpłatnych opasek bezpieczeństwa, a wkrótce do programu dołączy nawet 100 nowych urządzeń – informuje stargardzki magistrat.
Fot. AI
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
Stargardzkie Amazonki przeszły ulicami Stargardu. Takie marsze będziemy organizować cyklicznie Bożena Świątczak prezes Stokrotek w Stargardzie Ulicami Stargardu przeszedł 7