Barwne obrazy Janusza Liczby wypełniły hol Urzędu Gminy Stargard.
Artysta już od dzieciństwa przejawiał zainteresowanie malarstwem. Od 2005 r. jest członkiem grupy malarskiej Malachit, która działa przy Domu Kultury Kolejarza przy ul. Szczecińskiej w Stargardzie. Tworzy obrazy olejne, akrylowe, akwarele, pastele i prace w ołówku. Znajdują się one w zbiorach prywatnych w kraju i poza granicami. Ma na koncie wiele wystaw zbiorowych i indywidualnych.
-Maluję sceny z codziennego życia – mówił na wernisażu wystawy w Urzędzie Gminy Stargard Janusz Liczba.– Lubię obserwować ludzi i swoje obserwacje przelewać na płótno. Przedstawiam ich w różnych okolicznościach. Jestem takim podglądaczem. Uwielbiam malować też Stargard, zwierzęta. Ale przede wszystkim ludzi.
Janusz Liczba maluje sceny z życia codziennego, pejzaże, weduty i portrety. Jego prace otrzymały pozytywna opinię profesorów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Ma wiele wyróżnień, m.in. otrzymał srebrny medal na europejskiej wystawie FISAC.
Niżej relacja filmowa z wernisażu, który odbył się 2 grudnia i galeria zdjęć.
Najbardziej lubię malować ludzi, podglądać ich w różnych sytuacjach
Janusz Liczba
artysta
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀