Na sygnale

Działania „Cudzoziemiec” na terenie powiatu

Redakcja

Redakcja

About Author

Wioletta Mordasiewicz

Na terenie powiatu stargardzkiego przeprowadzono działania pod kryptonimem „Cudzoziemiec”. Ich celem była kontrola legalności pobytu cudzoziemców. W akcji uczestniczyło 65 policjantów i 2 funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Podczas działań policjanci kontrolowali miejsca grupowania się cudzoziemców oraz ich zatrudnienia. Sprawdzali legalność pobytu obcokrajowców na terenie Polski, a także weryfikowali, czy osoby te nie są poszukiwane przez organy ścigania lub czy ich pobyt na terenie państw strefy Schengen nie został uznany za niewskazany.

-Efektem przeprowadzonych działań było wylegitymowanie 153 osób oraz sprawdzenie 94 adresów – informuje asp. Wojciech Jędrych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Policjanci zatrzymali cztery osoby, a także ujawnili jedną osobę poszukiwaną w celu ustalenia miejsca pobytu.

W trakcie akcji ujawniono również 4 cudzoziemców – obywateli Gruzji, Ukrainy i Uzbekistanu – poszukiwanych przez inne państwa do celów prawnych.

Służby podkreślają, że tego typu działania prowadzone są cyklicznie i stanowią ważny element dbania o bezpieczeństwo mieszkańców oraz przestrzeganie przepisów dotyczących legalności pobytu cudzoziemców na terenie naszego kraju.

Policja zapowiada, że podobne akcje będą realizowane również w przyszłości.

Fot. KPP Stargard 

"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zostaw komentarz

Może Ci się spodobać

Na sygnale

Uszkodzone urządzenia sterujące na przejeździe kolejowym w Lisowie

1 marca ok. godziny 23:30 kierowca wjechał w urządzenia sterowania ruchem na przejeździe kolejowo-drogowym na skrzyżowaniu linii kolejowej nr 202
Na sygnale

Miał znaczną ilość narkotyków

Stargardzka policja zatrzymała mieszkańca Stargardu. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków, trafił na trzy miesiące za kratki. – Policjanci nieustannie zwalczają