Na terenie powiatu stargardzkiego przeprowadzono działania pod kryptonimem „Cudzoziemiec”. Ich celem była kontrola legalności pobytu cudzoziemców. W akcji uczestniczyło 65 policjantów i 2 funkcjonariuszy Straży Granicznej.
Podczas działań policjanci kontrolowali miejsca grupowania się cudzoziemców oraz ich zatrudnienia. Sprawdzali legalność pobytu obcokrajowców na terenie Polski, a także weryfikowali, czy osoby te nie są poszukiwane przez organy ścigania lub czy ich pobyt na terenie państw strefy Schengen nie został uznany za niewskazany.
-Efektem przeprowadzonych działań było wylegitymowanie 153 osób oraz sprawdzenie 94 adresów – informuje asp. Wojciech Jędrych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Policjanci zatrzymali cztery osoby, a także ujawnili jedną osobę poszukiwaną w celu ustalenia miejsca pobytu.
W trakcie akcji ujawniono również 4 cudzoziemców – obywateli Gruzji, Ukrainy i Uzbekistanu – poszukiwanych przez inne państwa do celów prawnych.
Służby podkreślają, że tego typu działania prowadzone są cyklicznie i stanowią ważny element dbania o bezpieczeństwo mieszkańców oraz przestrzeganie przepisów dotyczących legalności pobytu cudzoziemców na terenie naszego kraju.
Policja zapowiada, że podobne akcje będą realizowane również w przyszłości.
Fot. KPP Stargard
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
Stargardzka policja zatrzymała mieszkańca Stargardu. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków, trafił na trzy miesiące za kratki. – Policjanci nieustannie zwalczają