Czujna reakcja świadków i pomoc strażników miejskich dla 93-letniego mieszkańca Stargardu
6 lutego 2026
0
Komentarze
957 wyświetleń
Redakcja
About Author
Wioletta Mordasiewicz
4 lutego w rejonie Starego Miasta doszło do sytuacji, która pokazuje, jak ważna jest szybka reakcja i wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka.
Uwagę funkcjonariuszy Straży Miejskiej zwrócił leżący na chodniku starszy mężczyzna, któremu pomocy udzielali przejeżdżający obok świadkowie zdarzenia.
Jak się okazało, 93-letni mieszkaniec Stargardu przewrócił się, gdyż – jak sam wyjaśnił – nogi odmówiły mu posłuszeństwa. Na szczęście senior nie odniósł żadnych obrażeń. Odmówił również wezwania pomocy medycznej, prosząc jedynie o przetransportowanie go do miejsca zamieszkania na Osiedlu Chopina.
-Funkcjonariusze Straży Miejskiej udzielili mężczyźnie niezbędnego wsparcia, a następnie bezpiecznie doprowadzili go do domu, gdzie został przekazany pod opiekę małżonki – informuje Wiesław Dubij, komendant straży Miejskiej w Stargardzie. –Szczególne podziękowania należą się mieszkańcom, którzy bezinteresownie zatrzymali swój pojazd i wysiedli, aby pomóc potrzebującemu seniorowi jeszcze przed przybyciem służb. Ich postawa jest godna uznania i stanowi przykład obywatelskiej odpowiedzialności oraz troski o innych.
Fot. SM w Stargardzie
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
Stargardzka policja zatrzymała mieszkańca Stargardu. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków, trafił na trzy miesiące za kratki. – Policjanci nieustannie zwalczają