Agresywne zachowanie motocyklistów. Sprawcy usłyszeli zarzuty (film)
29 maja 2026
0
Komentarze
8.58K wyświetleń
Redakcja
About Author
Wioletta Mordasiewicz
Do niebezpiecznego incydentu doszło w poniedziałek w Stargardzie. Policjanci otrzymali nagrania przedstawiające dwóch motocyklistów poruszających się motocyklami typu cross po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych i rowerzystów.
Nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzn zauważył rowerzysta, który postanowił zwrócić im uwagę. Zamiast refleksji i przeprosin spotkał się jednak z agresją. Motocykliści odjechali z miejsca zdarzenia, najeżdżając przy tym na rower zgłaszającego.
Funkcjonariusze szybko podjęli działania.
-Przeanalizowali zabezpieczone nagrania oraz przesłuchali świadków, co pozwoliło na ustalenie sprawców – informuje asp. Wojciech Jędrych, rzecznik KPP Stargard. – Okazali się nimi mężczyźni w wieku 20 i 18 lat.
Obaj usłyszeli zarzuty dotyczące jazdy na jednym kole, poruszania się drogą dla pieszych i rowerów, spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz kierowania motocyklem niedopuszczonym do ruchu.
Dodatkowo jeden z mężczyzn odpowie również za zniszczenie mienia.
Za popełnione wykroczenia grozi im wysoka grzywna. O ostatecznej wysokości kary zdecyduje sąd.
Policja przypomina, że drogi przeznaczone dla pieszych i rowerzystów nie są miejscem do jazdy motocyklami typu cross. Bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego zależy od odpowiedzialności i przestrzegania przepisów.
Fot. i film KPP Stargard
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
Stargardzka policja zatrzymała mieszkańca Stargardu. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków, trafił na trzy miesiące za kratki. – Policjanci nieustannie zwalczają