O wypowiedzeniu umowy przez Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej stargardzkiej Geotermii mówiono dziś na sesji Rady Miejskiej w Stargardzie.
PEC korzysta z geotermalnych źródeł spółki Geotermia od 2011 r. Udział energii odnawialnej stanowi 59, 5 procent, pozostała jest wytwarzana przez spółkę.
– Mówimy dla zielonej transformacji „tak”, ale mamy na końcu interes odbiorcy końcowego – mówi Krzysztof Kowalczyk, prezes stargardzkiego PEC. – Cena nie powinna być na takim poziomie. Nie może być tak, że w ciągu 3 lat taryfa nam wzrasta o 250 proc., teraz już 300 proc. Koniec! Basta! Przechodzimy do negocjacji! Nie może być tak, że kieszenie klientów, mieszkańców Stargardu są drenowane przez podmiot zewnętrzny. Dlatego wypowiedzieliśmy umowę.
-Cena musi być optymalna dla mieszkańca – dodaje Przemysław Łysoń, wiceprezes spółki. – Będziemy z nimi negocjować. Nie ma uzasadnienia dla tak wysokiej ceny ciepła z Geotermii Stargard.
W sprawie wypowiedzenia umowy czekamy na stanowisko spółki G-Term Energy Sp.z o.o., która prowadzi Geotermię Stargard.
Posłuchaj całego nagrania z sesji, w którym o sytuacji, negocjacjach z Geotermią Stargard i realizowanych inwestycjach w tym elektrowni fotowoltaicznej, modernizacji kotłów do spalania biomasy, mówią Krzysztof Kowalczyk, prezes PEC i Przemysław Łysoń, wiceprezes ds. ekonomicznych:
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
Stargardzkie Amazonki przeszły ulicami Stargardu. Takie marsze będziemy organizować cyklicznie Bożena Świątczak prezes Stokrotek w Stargardzie Ulicami Stargardu przeszedł 7