Policjanci po służbie wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego kierującego
26 maja 2026
0
Komentarze
1.65K wyświetleń
Redakcja
About Author
Wioletta Mordasiewicz
Do niebezpiecznej sytuacji doszło w sobotni wieczór na ulicach Stargardu. Dwoje funkcjonariuszy Referatu Patrolowo-Interwencyjnego, będących poza służbą, zauważyło kierowcę Volvo, którego sposób jazdy wzbudził poważne podejrzenia. Dzięki ich szybkiej reakcji udało się zatrzymać nietrzeźwego mężczyznę, zanim doszło do tragedii.
Policjantka i policjant wracali prywatnie ulicami miasta tuż przed północą. W pewnym momencie ich uwagę zwrócił samochód marki Volvo. Kierujący miał wyraźne problemy z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy.
-Auto kilkukrotnie zjeżdżało na przeciwległy pas ruchu, a kierowca używał kierunkowskazów w sposób całkowicie nieadekwatny do sytuacji na drodze – informuje asp. Wojciech Jędrych, rzecznik KPP Stargard.
Funkcjonariusze podejrzewali, że mężczyzna może znajdować się pod wpływem alkoholu. Niezwłocznie poinformowali o sytuacji patrol pełniący służbę. Już chwilę później policjanci prewencji zatrzymali Volvo do kontroli drogowej.
Podczas interwencji mundurowi wyczuli od 50-letniego kierowcy silną woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło ich przypuszczenia. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się również, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami.
50-latek został zatrzymany i usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem.
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
Stargardzka policja zatrzymała mieszkańca Stargardu. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków, trafił na trzy miesiące za kratki. – Policjanci nieustannie zwalczają