W Klępinie pod Stargardem odkryto wczoraj po południu zwłoki dwóch mężczyzn. Wykluczono zatrucie tlenkiem węgla. Możliwe, że zatruli się alkoholem.
Wczoraj po południu do Klępina pod Stargardem na sygnałach alarmowych licznie pojechały służby; kilka jednostek straży pożarnej i policja, a także karetka pogotowia ratunkowego.
Ciało jednego z mężczyzn odkrył sąsiad. To on zaalarmował służby. Okazało się, że w budynku mieszkalnym znaleziono zwłoki drugiej osoby. To także mężczyzna. Obaj byli emerytami z tej samej wsi.
-Zostaliśmy wezwani na miejsce ok. godz. 16 – informuje mł. bryg. Paweł Różański, zastępca komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stargardzie. – Istniało podejrzenie, że w Klępinie w budynku mieszkalnym doszło do zatrucia tlenkiem węgla. Wykluczyliśmy to jednak z użyciem specjalistycznych urządzeń pomiarowych. Piec znajdujący się w budynku był zimny od dłuższego czasu.
Na miejsce wezwano, poza strażakami, także policję i zespół ratownictwa medycznego. Ale nie podejmował on w Klępinie żadnych czynności. Dwóch mężczyzn nie żyło. Przypuszcza się, że już od dłuższego czasu. Na razie nie wiadomo jaka była przyczyna śmierci obu ofiar. Wyklucza się zabójstwo. Sprawą zajmuje się policja pod nadzorem prokuratury. Prokurator był wczoraj na oględzinach.
– Nie jest to zabójstwo – informuje Julia Szozda, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. – Dziś ma zapaść decyzja o ewentualnej sekcji zwłok.
Jak usłyszeliśmy od mieszkańców Klępina, mężczyźni nie wylewali za kołnierz. To alkohol mógł być przyczyną ich śmierci.
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
Stargardzka policja zatrzymała mieszkańca Stargardu. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków, trafił na trzy miesiące za kratki. – Policjanci nieustannie zwalczają