Zgodnie z zapowiedziami PKP PLK, od 31 marca podróżni inaczej przemieszczają się po stargardzkim dworcu kolejowym.
Jedni są bardzo zadowoleni ze zmian.
– Nareszcie! – mówi pan Kacper, który codziennie jeździ do pracy koleją. – Wygląda tam coraz lepiej, jest bardziej cywilizowanie.
Inni narzekają, bo obecnie mają do pokonania na peron nr 3 trasę dłuższą niż dotychczas.
Dojście na „trójkę” jest bowiem teraz możliwe tylko od strony ul. Szczecińskiej wejściem podziemnym. Wcześniej podróżni wchodzili na peron od strony ul. Dworcowej, tymczasowym, zabezpieczonym zaporami, przejściem przez tory kolejowe. Od 31 marca jest ono nieczynne.
– Dojście na peron nr 3 jest możliwe schodami i windą z nowego przejścia pod torami – mówi Bartosz Pietrzykowski, rzecznik PKP PLK. – Wejść do tunelu można tylko od strony ulicy Szczecińskiej. Przejście między ulicami Wyszyńskiego oraz Szczecińską zapewnione jest pod wiaduktem, chodnikiem od strony budynku dworca oraz Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego.
Tymczasowo, do końca maja, ma być z ruchu wyłączony chodnik pod wiaduktem od strony ulic Barnima i Bema.
– Związane jest to z koniecznością dokończenia ciągu pieszo-rowerowego – wyjaśnia Bartosz Pietrzykowski.
Na przełomie kwietnia i maja br. wykonawca, firma Trakcja, planuje udostępnić podróżnym dojście do tunelu pod torami bezpośrednio z ZCP. Będą oni mieli do dyspozycji schody i windy.
Zakończenie zasadniczych prac na stargardzkiej stacji wraz z udostępnieniem pasażerom peronów nr 1 i 2 oraz całego przejścia pod torami, planowane jest w trzecim kwartale br.
Zakończenie zasadniczych prac na stacji planowane jest na trzeci kwartał br.
Bartosz Pietrzykowski
rzecznik PKP PLK
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
Stargardzkie Amazonki przeszły ulicami Stargardu. Takie marsze będziemy organizować cyklicznie Bożena Świątczak prezes Stokrotek w Stargardzie Ulicami Stargardu przeszedł 7