W Chociwlu oddano do użytku zmodernizowany stadion.
Po dwóch latach przerwy LKS Piast Chociwel odzyskał stadion. Otwarcie było w minioną sobotę, 29 marca.
– To dla nas ważny dzień – mówi Piotr Stolarczyk, wiceprezes klubu. – Pamiętamy jak tu wcześniej było.
W uroczystości wzięli udział przedstawiciele klubu, piłkarze, mieszkańcy, a także Maciej Mateńko, prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej.
W ramach inwestycji powstał obiekt socjalny o pow. 250 m.kw. w tym szatnie, sala konferencyjna, pokój trenera i sędziów, magazynek oraz toalety.
Powstała nowa murawa z deszczownicami, oświetlenie liczące 36 lamp, pozwalające rozgrywać mecze po zmierzchu, ogrodzenie, piłkochwyty, letnia scena i brama wjazdowa z herbem gminy. Powstały miejsca postojowe i drogi dojazdowe.
Zadanie pochłonęło ok. 5,2 miliona złotych. Gmina otrzymała prawie 4,5 mln zł dofinansowania z programu Polski Ład.
– To była bardzo trudna inwestycja – przyznaje Stanisław Szymczak, burmistrz Chociwla.
O godz. 19.48 w sobotę na nowej murawie rozegrano pierwszy mecz.
– W 1948 roku powstał LKS Piast Chociwel – wyjaśnia godzinę rozpoczęcia rozgrywek burmistrz.
Nie było łatwo, ale się udało ten stadion zmodernizować
Stanisław Szymczak
burmistrz Chociwla
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
9 marca kolej wprowadziła korektę rozkładu jazdy i nowe połączenia. Skorzystają na tym także stargardzianie oraz mieszkańcy powiatu stargardzkiego.Zyskają oni