Dwóch żeglarzy na Miedwiu zaskoczyły trudne warunki atmosferyczne. Pomogli im policjanci z patrolu wodnego.
Wczoraj patrol wodny ze stargardzkiej komendy policji pełnił służbę nad jeziorem Miedwie.
– W pewnym momencie doszło do załamania się pogody – informuje asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Zaczęło mocno wiać, a do tego wystąpiły niebezpiecznie duże fale. To właśnie wtedy policyjni wodniacy zauważyli łódź żaglową, która znajdowała się w trzcinowisku. Mundurowi podpłynęli, aby sprawdzić co się stało. Mężczyźni znajdujący się na łodzi nie byli w stanie sami wrócić na brzeg. Bezpieczny hol zapewnili im policjanci.
Żeglarze zostali bezpiecznie przetransportowani na brzeg.
KPP Stargard:
To już kolejny rok funkcjonowania patroli wodnych na terenie naszego powiatu. Ciepłe dni sprzyjają wypoczynkowi nad wodą. Nie zapominajmy o bezpieczeństwie swoim i naszych bliskich. Woda nie wybacza pomyłek. Chwila nieuwagi i może dojść do tragedii. Czasami również drobna awaria może uniemożliwić powrót do brzegu.
Fot. KPP Stargard
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
Stargardzka policja zatrzymała mieszkańca Stargardu. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków, trafił na trzy miesiące za kratki. – Policjanci nieustannie zwalczają