Do Stargardzkiego Centrum Kultury, Galerii 108, przeniosła się teraz wystawa prac uczestników wrześniowego pleneru malarskiego w Tychowie.
Ekspozycja jest pokłosiem pleneru, który odbył się od 22 do 27 września w świetlicy w Tychowie. Był połączony z warsztatami, które prowadzili Piotr Kosmal z SCK i Anna Wilk, artystka BRAMY. Uczestniczyło w nich 26 osób. Wśród uczestników pleneru byli nie tylko dorośli, ale też uzdolniona młodzież ze szkół podstawowych w Strachocinie oraz SP 3 i SP 11 ze Stargardu.
Na pracach uczestników pojawiły się pejzaże, kwiaty, martwa natura i architektura. 30 września ich obrazy można było też oglądać w budynku Urzędu Gminy Stargard. Wystawę w SCK otwarto w miniony czwartek, 4 grudnia z udziałem uczestników, przyjaciół i Patrycji Gross, wójt gm. Stargard. Poza obrazami, w holu SCK, można zobaczyć oprawione zdjęcia z pleneru w Tychowie. Komisarzem wystaw jest Piotr Kosmal, a jego zastępcą Anna Wilk.
Uczestnicy pleneru: Anna Bielańska, Jadwiga Czubara, Agata Drapała, Anna Elster – Myszka, Mirosława Jarmakowska, Honorata Matyga, Elżbieta Pędkowska, Halina Pilarczyk, Małgorzata Pomarańska, Iwona Skoczylas, Bożena Socik, Izabela Strzelczyk – Kosmal, Danuta Szudzichowska, Beata Szarmach i Katarzyna Traczyk.
A także uczniowie: Maria Ardowska, Katarzyna Komisarczyk, Ivanna Kovalenko, Zuzanna Stasińska, Lilianna Stefanicka i Laura Węglarek – wszyscy z SP3. Opiekunem grupy była Małgorzata Kuligowska. SP 11 reprezentowała Lidia Kruger, a SP Strachocin Oliwer Juszczak i Julia Wojciechowska.