Woda znów zalała drogę w Rekowie. Poprawiają przejazd przez wąwóz
23 lutego 2026
0
Komentarze
889 wyświetleń
Redakcja
About Author
Wioletta Mordasiewicz
W województwie zachodniopomorskim minionej doby odnotowano 402 interwencje związane z zalewaniem dróg i posesji. KP PSP w Stargardzie odnotowała 29 takich wyjazdów. Z wodą, która zalewa drogi, posesje i piwnice walczą też druhowie z okolicznych jednostek.
Sołectwo Bielkowo informowało wczoraj o utrudnieniach na wjeździe do wsi od strony Kobylanki i Kołbacza. Zalało tam drogi, działali strażacy, którzy odpompowywali wodę. Trudna sytuacja była też w wielu innych miejscach, w tym m.in. w Klępinie, gdzie walczyli strażacy z OSP Żarowo. Druhowie z Ińska pracowali przy zalanych posesjach w Gronówku, Storkowie i Ińsku. Zalana była też droga do lasu w Nowej Dąbrowie. Niżej film internauty, któremu bardzo dziękujemy!
Do północy walczyli w Poczerninie strażacy z OSP Sowno.
-Słowa uznania należą się zgraniu i zaangażowaniu mieszkańców Poczernina, którzy udostępnili sprzęt ciężki, piach i worki jakie posiadali by ratować mienie i dobytek własny i sąsiadów zagrożonych zalaniem – informują druhowie z Sowna. –Dzięki wspólnemu działaniu udało się uchronić domostwa przed zalaniem.
Zamknięto ponownie drogę w Rekowie, w gm. Kobylanka. Jak informuje sołtys tej wsi Anna Spurgiasz, dziś od godziny 8 są prowadzone prace przy drodze tymczasowej przez wąwóz (zdj. główne). Wjazd i wyjazd do Rekowa może więc być dziś podwójnie utrudniony. W zakresie prac są: poszerzenie drogi, utwardzenie i zrobienie wysepek, które umożliwią wymijanie się pojazdów.
Regionalny System Ostrzegania wydał komunikat hydrologiczny dla województwa zachodniopomorskiego. Ostrzega przed gwałtownymi wzrostami poziomu wody m.in. na rzece Inie i Płoni.
Fot. internauta, zdj. pod spodem OSP Bielkowo i OSP Sowno – działania w Poczerninie.
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
9 marca kolej wprowadziła korektę rozkładu jazdy i nowe połączenia. Skorzystają na tym także stargardzianie oraz mieszkańcy powiatu stargardzkiego.Zyskają oni