Stargard stworzy punkty pierwszej pomocy. Trzeba być przygotowanym w niepewnych czasach
20 października 2025
0
Komentarze
938 wyświetleń
Redakcja
About Author
Wioletta Mordasiewicz
W Ukrainie, gdzie toczy się wojna, powstały tzw. punkty niezłomności. W Stargardzie będzie coś na wzór, ale o nazwie punkty pierwszej pomocy.
Stargard ma otrzymać ok. 5 mln zł na obronę cywilną. Zostaną one wykorzystane m.in. na zakup agregatów czy tworzenie punktów pierwszej pomocy, m.in. we wszystkich szkołach czy przedszkolach. Od stycznia będą wskazane konkretne miejsca, w których powstaną. To pomysł przeniesiony z Ukrainy, gdzie powstały punkty niezłomności; miejsca, w których w razie zagrożenia można zdobyć informacje, naładować telefon, skorzystać z internetu, zdobyć wodę czy posiłek. Stargard współpracuje z Konotopem, część rozwiązań z tego miasta będzie przenoszona na stargardzki grunt.
-Stargardzki model jest już podpatrywany przez inne miasta, w których będzie realizowany – mówią przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Stargardzie.
O ochronie ludności cywilnej była mowa podczas spotkania na os. Chopina, w Szkole Podstawowej nr 4, 2 października.
-Musimy być przygotowani nie dlatego, że się spodziewamy wojny, oczywiście liczymy, że Ukraina tę wojnę skutecznie doprowadzi do końca – komentuje Rafał Zając, prezydent Stargardu. – Im człowiek bardziej odpornym im jest lepiej przygotowany.
Więcej w nagraniach niżej. O punktach pierwszej pomocy i rozwiązaniach, które mają być wdrożone w mieście mówią Zdzisław Rygiel, sekretarz i prezydent miasta.
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
Stargardzkie Amazonki przeszły ulicami Stargardu. Takie marsze będziemy organizować cyklicznie Bożena Świątczak prezes Stokrotek w Stargardzie Ulicami Stargardu przeszedł 7