Kultura

„Stargard – miasto co dobrami się chlubi i z nich słynie”. Nowa wystawa powstaje w MAH

Redakcja

Redakcja

About Author

Wioletta Mordasiewicz

We wtorek, 2 czerwca, w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Stargardzie zostanie otwarta nowa wystawa czasowa pt. „Stargard – miasto co dobrami się chlubi i z nich słynie”. Mówiono o niej więcej podczas wczorajszej konferencji prasowej w MAH. 

Ekspozycja poświęcona jest bogatej historii Stargardu, jako jednego z ważniejszych ośrodków rzemiosła i handlu na Pomorzu. Zwiedzający będą mogli poznać dzieje miasta, którego rozwój przez stulecia opierał się na przedsiębiorczości mieszkańców, działalności rzemieślników oraz kupców prowadzących handel zarówno lokalny, jak i dalekosiężny.

Wystawa przeniesie odwiedzających w realia średniowiecznego i nowożytnego Stargardu. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną miejskie bramy, warsztaty rzemieślnicze, kupieckie kramy oraz szlaki handlowe, które przez wieki wpływały na rozwój miasta i jego znaczenie gospodarcze.

Wśród prezentowanych eksponatów znajdą się zabytki archeologiczne i historyczne, a także rekonstrukcje oraz elementy multimedialne. Dzięki nim zwiedzający będą mogli lepiej zrozumieć codzienne życie dawnych mieszkańców Stargardu, poznać ich pracę, zwyczaje i rolę, jaką odgrywali w rozwoju miejskiej społeczności.

Otwarcie wystawy odbędzie się 2 czerwca w Muzeum Archeologiczno-Historycznym i będzie okazją do odkrycia fascynujących kart historii miasta, które przez wieki słynęło z handlu, rzemiosła i przedsiębiorczości swoich mieszkańców.

Więcej w nagraniu z konferencji prasowej, która odbyła się 29 maja w MAH w Stargardzie. Mówią dr Monika Ogiewa – Sejnota i dr Marcin Majewski, dyrektor muzeum – oboje są kuratorami wystawy – oraz Rafał Zając, prezydent Stargardu.  

"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zostaw komentarz

Może Ci się spodobać

Kultura

Wspomnienie o Majce Cierockiej

Wystawę plakatów i zdjęć można przez kilka najbliższych dni oglądać w sali kominkowej Młodzieżowego Domu Kultury.  Ekspozycję przygotowano z okazji
Kultura

Gala Kultury w Stargardzie

Gala Kultury w Stargardzie odbyła się w piątek, 7 marca, w Stargardzkim Centrum Kultury.   W Stargardzie doceniono tych, którzy prężnie