Dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie od mieszkanki, która zauważyła, że ulicą Wojska Polskiego porusza się nietrzeźwy kierowca volkswagena.
Kobieta przekazała policji, że auto skręciło w ul. Konopnickiej. Chwilę później policjanci zauważyli opisany pojazd. Kierowca, widząc patrol, gwałtownie zmienił kierunek jazdy, po czym zatrzymał samochód i przesiadł się na fotel pasażera. Liczył, że mundurowi nie zorientują się, kto siedział za kierownicą. Nie udało się.
-Podczas rozmowy mundurowi wyczuli od niego wyraźny zapach alkoholu – informuje asp. Justyna Siwarska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Przeprowadzone badanie wykazało u niego ponad promil alkoholu w organizmie. Na tym jego problemy się nie skończyły… Był poszukiwany oraz posiadał aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.
Zatrzymany został doprowadzony do jednostki policji, gdzie usłyszy zarzuty.
Policja przypomina, że kierowcy decydujący się na jazdę pod wpływem alkoholu stanowią śmiertelne zagrożenie na drogach. Ich lekkomyślność i brak wyobraźni mogą kosztować życie nie tylko ich samych, ale i innych uczestników ruchu.
Fot. KPP Stargard
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
Stargardzka policja zatrzymała mieszkańca Stargardu. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków, trafił na trzy miesiące za kratki. – Policjanci nieustannie zwalczają