Dziś w Domu Kultury Kolejarza w Stargardzie odbyło się dziś pierwsze śniadanie wielkanocne dla osób samotnych i potrzebujących.
Szczegóły w materiale filmowym:
– Podczas wydarzenia przekazaliśmy paczki żywnościowe dla osób potrzebujących, które zostały pozyskane dzięki darczyńcom i zbiórce wielkanocnej – informują przedstawiciele Fundacji Region Powiat Gmina. – Wielkanocne śniadanie w Domu Kultury Kolejarza pokazało, że nawet kilka wspólnie spędzonych godzin może mieć ogromne znaczenie. Dla wielu osób była to szansa na przeżycie świąt w cieplejszej, bardziej rodzinnej atmosferze. Nie zabrakło tradycyjnych wielkanocnych potraw oraz serdecznych rozmów przy wspólnym stole.
W przygotowanie świątecznego spotkania włączyło się wiele innych organizacji i instytucji, które na co dzień wspierają mieszkańców Stargardu, a wśród nich: m.in. Stowarzyszenie Chrześcijańska Godność, Stowarzyszenie „Edukacja – Zdrowie – Aktywność”, Stowarzyszenie Misja Dobra Nowina, Stowarzyszenie Ludzi Bezdomnych i Samotnych Matek z Dziećmi, Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – Centralna Kuchnia, a także lokalne parafie, szkoły i instytucje społeczne.
Do organizacji wydarzenia dołączyli również członkowie Polskiego Związku Emerytów i Rencistów, Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Fundacji Region Powiat Gmina, Stowarzyszenia „Kolejarz”, Zespołu Szkół nr 5 oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stargardzie.
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
Stargardzkie Amazonki przeszły ulicami Stargardu. Takie marsze będziemy organizować cyklicznie Bożena Świątczak prezes Stokrotek w Stargardzie Ulicami Stargardu przeszedł 7