Seria podpaleń pojemników na odpady w Stargardzie. Dwie osoby zatrzymane
2 kwietnia 2026
0
Komentarze
680 wyświetleń
Redakcja
About Author
Wioletta Mordasiewicz
W nocy z 25 na 26 marca na terenie Stargardu doszło do serii pożarów pojemników na odpady segregowane. Ogień pojawił się w kilku miejscach, co wymagało interwencji strażaków.
Po otrzymaniu zgłoszeń funkcjonariusze Policji ze Stargardu natychmiast rozpoczęli działania mające na celu ustalenie sprawców. Równolegle na miejsce kierowano zastępy Straży Pożarnej, które gasiły płonące pojemniki i zabezpieczały okolicę.
-Dzięki intensywnym czynnościom operacyjnym policjanci szybko wytypowali osoby mogące mieć związek ze zdarzeniami – informuje asp. Wojciech Jędrych, rzecznik KPP Stargard. – W toku śledztwa ustalono, że za podpalenia prawdopodobnie odpowiada kobieta i mężczyzna.
Oboje zostali zatrzymani i doprowadzeni do Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. Podczas przesłuchań przyznali się do winy.
Zatrzymani usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia, działając wspólnie i w porozumieniu. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec kobiety tymczasowego aresztu. Mężczyzna został natomiast objęty policyjnym dozorem.
Teraz oboje odpowiedzą za swoje czyny przed sądem. Policja podkreśla, że szybkie zatrzymanie sprawców było możliwe dzięki sprawnie przeprowadzonym działaniom i analizie zgromadzonych materiałów.
Zdj. i film KPP Stargard
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
Stargardzka policja zatrzymała mieszkańca Stargardu. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków, trafił na trzy miesiące za kratki. – Policjanci nieustannie zwalczają