Rolnicy nie odpuszczają. Narzekają na wysokie ceny paliw, nawozów, krytykują rząd (film)
13 marca 2026
1
Komentarz
872 wyświetleń
Redakcja
About Author
Wioletta Mordasiewicz
W marcu rolnicy kontynuują protesty w Zachodniopomorskiem, w tym blokady w miejscowości Krąpiel na drodze krajowej nr 10 (DK10) w powiecie stargardzkim.
Dziś kolejny raz z przerwami blokowali przejście dla pieszych, a przy drodze zorganizowali konferencję prasową.
W trakcie piątkowego protestu zorganizowano konferencje prasową, na której głos jako pierwszy zabrał Edward Kosmal, wiceprzewodniczący NSZZ RI „Solidarność”. Przedstawił stanowisko związku w sprawach gwałtownego wzrostu cen nawozów i paliw. O postulatach rolników i ich sytuacji mówili też Jan Białkowski, rolnik z Węgorzyna i Paweł Janoch, gospodarz z Grabowa.
Więcej w nagraniu:
Protestujący rolnicy mówili też o zagrożeniach związanych z wprowadzeniem Planów ogólnych gmin oraz o zmianach w zasadach gospodarowania gruntami Zasobu WRSP oraz obrotu prywatnego gruntami rolnymi. Krytykowali umowę Mercosur, mówili o systematycznej utracie konkurencyjności polskiego rolnictwa.
– Lekceważenie rolników musi się skończyć! – mówili protestujący.
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
Mam zasadnicze pytanie do tego pana co utracił wz. z ostatnimi wyborami KORYTO! ( p. Edward Kosmal) przecież za czasów rządów pis było dużo gorzej ( wiem ponieważ mam w rodzinie 2-ch rolników i oni nie utożsamiają się ze zdaniem rolników z Solidarności RI). Czy do waszych mózgownic nie może dotrzeć że to Wojciechowski, Kaczyński, Morawiecki, Kowalczyk, Telus i mógłbym tu wymienić jeszcze kilka innych nazwisk „szkodników” pisowskich którzy przyczynili się do obecnego stanu naszego rolnictwa!? Zejdżcie na ziemię i przestańcie głosować na tych SZKODNIKÓW!!!
9 marca kolej wprowadziła korektę rozkładu jazdy i nowe połączenia. Skorzystają na tym także stargardzianie oraz mieszkańcy powiatu stargardzkiego.Zyskają oni
Norman
13 marca 2026Mam zasadnicze pytanie do tego pana co utracił wz. z ostatnimi wyborami KORYTO! ( p. Edward Kosmal) przecież za czasów rządów pis było dużo gorzej ( wiem ponieważ mam w rodzinie 2-ch rolników i oni nie utożsamiają się ze zdaniem rolników z Solidarności RI). Czy do waszych mózgownic nie może dotrzeć że to Wojciechowski, Kaczyński, Morawiecki, Kowalczyk, Telus i mógłbym tu wymienić jeszcze kilka innych nazwisk „szkodników” pisowskich którzy przyczynili się do obecnego stanu naszego rolnictwa!? Zejdżcie na ziemię i przestańcie głosować na tych SZKODNIKÓW!!!