Po wykopach został „krajobraz po bitwie”. Mieszkanka alarmuje, Wody Miejskie odpowiadają
3 stycznia 2026
0
Komentarze
1.17K wyświetleń
Redakcja
About Author
Wioletta Mordasiewicz
Z redakcją skontaktowała się mieszkanka ulicy Klasztornej, zwracając uwagę na fatalny stan terenu po pracach ziemnych prowadzonych w rejonie ul. Chrobrego.
– Czy za waszym pośrednictwem można zgłosić do Wód Miejskich konieczność doprowadzenia terenu po wykopach, w tym trawników, do stanu pierwotnego? – pyta Czytelniczka.– Chodzi o wyrównanie terenu, usunięcie gruzu i ponowne obsianie trawy. To, co zostało między blokami nr 13 i 15 przy ul. Chrobrego, wygląda dramatycznie. W pobliżu znajduje się Gryfik, przechodzą tamtędy turyści, a to miejsce z pewnością nie jest wizytówką Stargardu.
Interwencję zgłoszoną przez mieszkankę przekazaliśmy do Wód Miejskich w Stargardzie – spółki, która realizowała w tym rejonie prace związane z wymianą przyłącza wodociągowego do budynku nr 15 przy ul. Chrobrego.
– Prace zostały zakończone, a teren został tymczasowo odtworzony – informuje Dariusz Dziakowicz, kierownik działu techniczno-administracyjnego Wód Miejskich w Stargardzie. – Gdy tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne, teren zostanie uporządkowany, a wiosną planujemy wysianie trawy.
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀