Budowa obwodnicy Stargardu w ciągu DK20 ruszy niebawem. W grudniu wykonawca przejmie plac budowy.
– Wojewoda zachodniopomorski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację tej inwestycji drogowej (ZRID) – poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
Inwestycja o długości 4,5 km ma zostać ukończona w drugiej połowie 2027 r. W grudniu plac budowy zostanie przekazany wykonawcy, a pełne roboty rozpoczną się wiosną przyszłego roku. Trwa też procedura odszkodowań dla właścicieli przejmowanych nieruchomości.
– Rzeczoznawcy wyznaczeni przez wojewodę zachodniopomorskiego będą przygotowywali operaty określające wycenę nieruchomości, a cała procedura zakończy się wydaniem przez wojewodę decyzji odszkodowawczej i wypłatą środków – informuje zarządca drogi.
Nowa trasa wyprowadzi ruch tranzytowy z miasta, odciążając m.in. ul. Marii Skłodowskiej-Curie, gdzie mieszkańcy od lat zmagają się z hałasem i drganiami. Przejazd DK20 przez miasto (obecnie 7,4 km) zastąpi krótsza o prawie 3 km obwodnica, co skróci czas przejazdu nawet czterokrotnie.
Trasa poprowadzi od węzła Stargard Wschód na S10, przez dolinę rzeki Krąpiel oraz nad linią kolejową Stargard–Gdańsk. Wykona ją firma Strabag.
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
Stargardzkie Amazonki przeszły ulicami Stargardu. Takie marsze będziemy organizować cyklicznie Bożena Świątczak prezes Stokrotek w Stargardzie Ulicami Stargardu przeszedł 7