Różowo zrobiło się dzisiaj na stargardzkich ulicach. Przeszedł nimi „Marsz nadziei”.
Sprzed banku w centrum Stargardu wyruszyło do Teatru Letniego kilkadziesiąt osób. W różowych strojach, z parasolkami, wstążkami, różowymi kwiatami na ubraniach. Były wśród nich nie tylko amazonki, ale też samorządowcy, urzędnicy, uczniowie, pracownicy sanepidu.
– Szliśmy razem, by przypomnieć, że profilaktyka ratuje życie, a nadzieja ma kolor różowy – mówi Bożena Świątczak, szefowa stargardzkich amazonek ze stowarzyszenia Stokrotka. – Każdy krok to wyraz wsparcia dla kobiet, które walczą lub które już wygrały z chorobą.
Marsz był elementem działań w ramach trwającego Różowego Października. Dzień wcześniej w starostwie odbyły się prelekcje na temat zdrowia dietetyka, onkologa i ginekologa. W piątek na Rynku Staromiejskim od 8 do 16 stanie mammobus. Będzie można wykonać tam badanie piersi. Żeby skorzystać z bezpłatnego badania, trzeba się zapisać. Można również zadzwonić pod nr tel. 68 41 41 411.
Stowarzyszenie, które działa od 23 lat, liczy ponad 140 pań.
– Zapisują się do nas coraz młodsze kobiety, od 40 r. ż. począwszy – dodaje Bożena Świątczak. – Chętnie przyjmujemy wszystkie nowe koleżanki. Staramy się trzymać razem, wspieramy się. Mamy zatrudnionego rehabilitantkę, a także psychologa. Organizujemy wyjazdy rehabilitacyjne i integracyjne.
Różowy marsz miał finał w parku Chrobrego, gdzie uczestnicy trzymając się za ręce wspólnie zaśpiewali piosenkę o nadziei.
Profilaktyka jest ważna, bo ratuje życie. Nie bójmy się badać!
Bożena Świątczak
prezes Stokrotek
"Postaw nam kawę i dodaj energii do dalszego tworzenia" 🚀
Stargardzkie Amazonki przeszły ulicami Stargardu. Takie marsze będziemy organizować cyklicznie Bożena Świątczak prezes Stokrotek w Stargardzie Ulicami Stargardu przeszedł 7